نمایندگی لگو-01

درباره شرکت لگو

لگو (Lego) فعالیت خود را در سال ۱۹۳۲ در شهر بی لاند دانمارک با ساخت عروسک‌های چوبی شروع کرد و در میانه‌های سال ۱۹۴۰، اوله کیرک کریستینسن کار با پلاستیک را شروع کرد و دریافت که این ماده، محصولی ایده آل برای تولید اسباب بازی است. سرانجام از سال ۱۹۶۳ به بعد لگو از ماده به نام ABS یا Acrylonitrile butadiene styrene تولید شد که پلیمری با استحکام بالا و ضد ضربه است و معمولاَ در قطعات حساس الکترونیکی و بعضی از قطعات اتومبیل استفاده میشود. پلیمرABS جدای از اینکه استحکام بالایی دارد باعث میشود قطعات لگو به راحتی در هم جفت شوند که این مساله موجب میشود فردی که با این قطعات کار میکند لذت بیشتری ببرد. سرانجام در 1958 با ایجاد برجستگی و فرورفتگی های معروف ،توانست آجر های لگو را به محبوب ترین اسباب بازی تاریخ مبدل کند تا جایی که توانست تا سال 2012 به سومین شرکت تولید کننده اسباب بازی در دنیا تبدیل شود.
واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن است و قطعات آن با دقت بسیار بالا و با خطایی کمتر از ۲ میکرومتر تولید می‌شوند به طوریکه لگوی تولید شده در سال ۱۹۶۳ با لگویی که امسال تولید می‌شود، جفت می‌شوند.
شرکت لگو اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شرکتهای تولید کننده اسباب بازی فکری در دنیا فعالیت دارد که تنوع محصولات چه از نظر گروه های مختلف موضوعی مانند city, duplo , technic , Friends و…  چه از نظر رده سنی مختلف از جمله نکات قابل توجه درمحصولات شرکت لگو می باشد.

نمایندگی لگو-02

درباره اسباب بازی لگو

مهمترین نکته در بازی با لگو، رشد خلاقیت و درگیری فکری فرد میباشد که در هر رده سنی این نکته اتفاق می افتد به این دلیل که طبق گفته این شرکت این تکه‌های کوچک را می‌توان به بی نهایت روش مختلف به هم متصل کرد. برای مثال به کمک ۶ تکه آجر ۲×۴ همرنگ می‌توان ۹۱۵ میلیون اتصال گوناگون ایجاد نمود.
تولید محصولات در زمینه های مختلف شهر سازی ،معماری،خلاقیت،دوستان،هابیت، قهرمانان مارول ،لاکپشت های نینجا ،دوپلو، چیما ،جنگ ستارگان ،جونیورز، تکنینک و الوز در کنار توجه به همه رده های سنی مختلف توانسته در سطح جهان جایگاه خاصی را برای خود رقم بزند.