خانه » سایر موضوعات » کنترل سلامت ریه با موبایل
كنترل سلامت ريه با موبايل

کنترل سلامت ریه با موبایل

تبدیل تلفن هوشمند به ابزار بررسی وضعیت ریه

تلفن هوشمند راه‌های بی‌شماری جدیدی را برای پایش سلامت گشوده است. شمار فزاینده‌ای از وسائل و اپلکیشن‌ها برای کارهای گوناگونی از آزمایش توانایی بینایی فرد گرفته تا پایش نوسان‌های خلق یا تناسب بدنی در اختیار قرار گرفته‌اند.
به گزارش گیزمگ سندپایپر(SandPiper) آخرین وسیله در حوزه وسائل بهداشتی متمرکز بر تلفن هوشمند است که به عنوان جایگزینی ارزان‌تر برای وسائل معمول مانیتورینگ ریه طراحی شده است. سندپایپر به عنوان یک اسپیرومتر(تنفس‌سنج) ساده‌شده و ارزان‌قیمت عمل می‌کند.
کاربر پس از اتصال وسیله به جک هدفون در تلفن‌های دارای سیستم عامل آندروئیدی یا iOS به درون یک انتهای آن می‌دمد. یک حسگر درون وسیله جریان الکتریکی متناسب با سرعت هوای در حال عبور از ان ایجاد می‌کند و حجم هوای در حال حرکت از درون لوله را می‌سنجد. سپس سندپایپر می‌تواند پارامترهای معین تنفسی مانند ظرفیت ریه، سرعت دم و بازدم، میزان حجم هوای بازدمی در ثانیه و میزان محدود شدن جریان هوا را اندازه بگیرد.

گردآوری چنین اطلاعاتی معمولا نیاز به ماشین‌های پیچیده دارد که هزاران دلار قیمت دارند.
یک اپلیکیشن تلفن هوشمند به نام SpiroSmart نیز اخیرا در دسترس قرار گرفته است که می‌تواند از شناسایی رزونانس تنفس در نای و تارهای صوتی را برای اندازه‌گیری جریان هوا استفاده کند.

خبرهای بیشتر

iSwimband -02

iSwimband گجت جلوگیری از غرق شدن

از آنجایی که هوا رفته رفته رو به گرمی پیش می‌رود، چشم انداز مسافرت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *