خانه » سایر موضوعات » اولین پیام الکترونیکی معطر در ophone
پیام الکترونیکی معطر در ophone

اولین پیام الکترونیکی معطر در ophone

اولین پیامک فرااقیانوسی معطر جهان میان نیویورک و پاریس رد‌و‌بدل شد، پیامی که بوی شیرینی‌های مخصوص پاریسی را می‌داد.
براساس گزارش NBC، دیوید ادواردز و ریچل فیلد مخترعان این سیستم ارسال پیام در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در منهتن سکوی ارسال پیامک معطر خود را به‌نمایش گذاشتند، سکویی که شامل ارسال تصاویری است که بوهایی مرتبط با آنها به تصاویر متصل شده و از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شوند و گیرنده می‌تواند این تصاویر معطر را از طریق ابزاری به‌نام Ophone مشاهده کرده و ببوید.

در پاریس، همکاران این دو مخترع از طریق اسکایپ به ادواردز و فیلد و تماشاچیان این مراسم پیوسته و تصویری معطر را با رایحه شیرینی‌های معروف پاریسی، ماکارون، به نیویورک ایمیل کردند. زمانی که Ophone در نیویورک این پیام را دریافت کرد، رایحه‌ای متناسب با آنچه به تصویر پیوست شده بود را در فضا پخش کرد.

به گفته ادواردز،‌ این ابزار نوعی جدید از تجربیات حسی را به پیام‌های موبایلی خواهد افزود. پیام‌های معطر که oNote نام دارند در اپلیکیشنی به نام oSnap که ویژه آی‌فون است گنجانده شده‌اند. کاربران با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند ۳۲ رایحه را با یکدیگر ترکیب کرده و بیش از ۳۰۰ هزار رایحه خاص ایجاد کنند.

این ۳۲ رایحه درون هشت تراشه oChips موجود در ابزار oPhone جاسازی شده‌اند، که می‌توان آنها را مانند کارتریج چاپگرها تصور کرد. زمانی که ابزار یک oNote دریافت می‌کند، براساس ترکیب عطری که به پیام متصل شده‌است، رایحه‌ای خاص را منتشر می‌کند.

هر رایحه ۱۰ ثانیه دوام خواهد داشت و اگر تصویر دارای بیش از یک رایاحه باشد، ابزار آنها را به ترتیب در فضا پخش خواهد کرد. این پیام‌ها را می‌توان از طریق ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی ارسال کرد و با کمک دستگاه oPhone می‌توان آنها را دریافت‌کرد. قیمت این دستگاه ۱۴۹ دلار اعلام شده‌است.

منبع : همشهری آنلاین

خبرهای بیشتر

iSwimband -02

iSwimband گجت جلوگیری از غرق شدن

از آنجایی که هوا رفته رفته رو به گرمی پیش می‌رود، چشم انداز مسافرت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *